Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nemoci

Nachlazení a kašel- Příznaky: V celku je čivava stále aktivní, jen „pšíká“ a může mít zduřené uzliny na krku, velmi často se objevuje problém v zimě a při větších výkyvech teplot, také při přecházení ze zimy do tepla

                                    Léčba: První 3 dny podáváme 2x denně na piškotu dětský jitrocelový sirup (je bez alkoholu) a od 4 dne do 7 dne podáváme 1x denně, většinou se toho tímto způsobem zbavíme a máme klid

Vypadávání strstiPříznaky:  V tento okamžik to nelze přehlédnout. Chuchvalce srsti jsou vidět všude. Když z lehka přejedete rukou po srtsti, tak se velmi rychle uvolňuje.

                                     Léčba: Nejprve je důležité si uvědomit, zda se jedná či nejedná o běžné přesrstění? Pokud to je jen běžné přesrstění v průběhu roku, tak pokud je podávano kvalitní krmivo, tak není potřeba nic zvláštního dělat. Pokud máte pochyby o dostatečné kvalitě krmiva, tak můžete stravu obohatit o vitamínovou pastu.

Průjem  
Zácpa 
Absces análních žláz 
Svilušky -Příznaky: Na kůži v srsti se ukážou do oranžova zbarvené malé stroupky, velmi často jsou mezi drábky, na packách, případně i na břišní části a pak v ušních lalůčkách. Jedná se o parazita, který je pouze sezónní a to zpravidla na podzim, někdy už začne řádit v srpnu. Přináší si to čivavy z trávy, kde ty potvory žijí.

                    Léčba: Potírat (nastříkat) postižená místa 1x denně přípravkem „BIO KILL“. Přípravek se aplikuje asi 1-2 týdny. Krátce po aplikaci přípravek vyvolává svědění, což je čivavám nepříjemné a budou se snažit otírat o zem, případně v pelechu. Po zbavení se všech napadených míst raději ještě následně 1 měsíc kontrolujte, zda se zase někde na těle neukáže.

 

Otrava granulemi proti plžům